Hakkımızda

2008 yılında, gelişmekte olan hazır ve yarı hazır yiyecek pazarında yer alabilmek ve özellikle de çiğköfte yapmayan kalmasın düşüncesiyle Nizip ’de kurulan şirketimiz ilk yıllarında kolay hazırlanan Çiğköfte Setleri ile üretime başlamış ve kısa sürede tüketicilerin beğenisini alarak Lezzetix & Pratix markalı ürünlerini Ulusal Zincir Marketler aracılığıyla tüketicilerle buluşturmayı başarmıştır.

2012 yılına kadar çeşitli Köfte Setleri ile üretime devam etmiş ve 2012 yılında baharat üretimine başlamıştır. Baharat çeşitlerinde daha çok yöresel ürünler olan Nane ve Sumak üretimine yönelmiş ve yurtdışı pazarlar hedef alınmıştır. 2015 yılına gelindiğinde kapasite artışından dolayı Nizip Organize Sanayi Bölgesindeki kendi yerine taşınarak uluslararası standartlarda üretim yapmaya başlamıştır. Baharat üretimi ve paketlemesi genişletilerek yurtdışı Pazar payımız arttırılmaya başlanmıştır. 2017 yılına gelindiğinde ise Dr. Bulgur markalı 3 dakikada hazırlanabilen pilav çeşitleri üretimine başlanmıştır. 2019 yılında Yee markalı yöresel Bulgur Çerezi ve Kavurga ürünleri ürün yelpazesine katılarak hem ürün çeşitliliği arttırılmış hem de yöresel ürünlerimizin genç kuşaklara sevdirilmesi hedeflenmiştir.

2020 yılında yine Nizip Organize Sanayi Bölgesindeki 5.000 m² kapalı ve 4.000 m² açık olmak üzere toplam 9.000 m² yeni tesise taşınarak üretim kalitesini daha da yukarıya taşıyarak uluslararası ürün güvenliği belgeleri olan BRC, FSSC2200, IS022000 belgelerini alarak hem yurtiçi hem de yurtdışı pazarlarda sektöründe lider kuruluş olma yolunda hızla ilerlemekteyiz.